Europejski Dzień Języków Obcych w klasach I-III

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji klasa 1c i 2c po kierunkiem p. Kingi Wochowskiej, a także klasy 1b, 2a, 2d oraz 3c pod kierunkiem p. Elżbiety Kamińskiej wybrały się w podróż dookoła Europy. W czasie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną nt. krajów europejskich. Wskazywały kraje na mapie Europy, dowiedziały się dlaczego warto uczyć się języków obcych, nauczyły się witać i żegnać, a także przedstawiać się w różnych obcych, np. po francusku, włosku, niemiecku czy hiszpańsku. Uczniowie brali także udział w licznych zabawach leksykalno-ruchowych, np. „Uno, duo, tre Stella” czyli  „Baba Jaga Patrzy”, „Don’t drop the ball” czy „Comment tu t’appelles? „. Dzieci miały okazję poszerzyć słownictwo, oraz zanurzyć się w kulturze wielu krajów europejskich. W tym dniu uczniowie klas starszych sprzedawali babeczki udekorowane flagami krajów obcojęzycznych, z których dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.