Festiwal Kolęd i Pastorałek

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolęda w swym pierwotnym znaczeniu była noworoczną pieśnią powitalną wywodzącą się z tradycji ludowej, przekazywała życzenia szczęścia, pomyślności. W rozumieniu religijnej pieśni mówiła o narodzinach Chrystusa. Śpiewanie kolęd tworzy piękny świąteczny klimat poprzedzający Święta Bożego Narodzenia, wprowadza niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność, daje spokój, radość, przywołuje refleksje. Poprzez śpiewanie wyrażamy swoją wdzięczność, bo śpiew to również modlitwa.

W takiej właśnie atmosferze 3 stycznia 2024 r. w naszej szkole spotkały dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III. Hasłem przewodnim było: „Wspólnie śpiewamy Kolędy i Pastorałki polskie”. Łączna liczba uczestników wyniosła 325. Dzieci dały przepiękny koncert kolęd i pastorałek. Dzieci swym śpiewem, wyglądem oraz kunsztem aktorskim zachwyciły wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej, oraz sprawiły, że atmosfera Świąt Bożego Narodzenia na długo pozostanie w naszych sercach. Na zakończenie uczestnicy otrzymali z rąk pani dyrektor Jolanty Chyżyńskiej pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Do następnego kolędowania.