Festiwal Kolęd i Pastorałek

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia.

4 stycznia 2023r. w naszej szkole zapanowała prawdziwa świąteczna atmosfera w związku z Festiwalem Kolęd i Pastorałek, zorganizowanym przez panie: Grażynę Krawczyńską i Grażynę Fydrychowicz. Hasłem przewodnim festiwalu było: „Wspólnie śpiewamy Kolędy i Pastorałki polskie”.

Uczestnikami były dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III. Łączna liczba uczestników wynosiła 341. Wszyscy artyści zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Po zakończeniu „kolędowania” uczestnicy otrzymali z rąk pani wicedyrektor Jolanty Chyżyńskiej pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody.

Mamy nadzieję, że tegoroczne wspólne śpiewanie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i pozwoli zatrzymać magię świat na dłużej.