FILIP I KACPER LAUREATAMI

Z radością informujemy, że

Filip Makowski  uczeń klasy ósmej i Kacper Marlęga uczeń klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 3

uzyskali tytuł LAUREATA etapu wojewódzkiego

XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela historii Anny Makowskiej.

Tematyka konkursu obejmowała historię Polski i historię powszechną dziejów oręża polskiego z uwzględnieniem znajomości broni    i barwy, architektury obronnej, literatury, malarstwa batalistycznego i portretowego, muzyki i pieśni, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki i falerystyki formacji wojskowych oraz sylwetek dowódców.

Jako laureaci etapu wojewódzkiego starając się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych uczniowie otrzymują dodatkowe cenne punkty w rekrutacji.

Gratulujemy!