Gala Szkoły Dialogu

Tegoroczna Gala Szkoły Dialogu odbyła się 26 lutego 2019 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Specjalnymi gośćmi tegorocznego wydarzenia były Ocalałe i Ocalali z Zagłady oraz Sprawiedliwe i Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. W obecności ponad 1200 uczniów z ponad 40 szkół z całej Polski, podsumowany został ogólnopolski projekt edukacyjny, który ma na celu poszerzenie wiedzy uczniów i mieszkańców miast i miasteczek na temat kultury żydowskiej oraz poznanie dziedzictwa żydowskiego w najbliższym otoczeniu. Uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli od kwietnia 2018 roku w warsztatach Szkoły Dialogu, a w maju 2018 roku zorganizowali dla koleżanek i kolegów z sierpeckich szkół wycieczkę do miejsc w Sierpcu związanych z mniejszością żydowską . W sierpniu zaś gościliśmy dwie rodziny żydowskie, które obecnie mieszkają w USA i poszukują śladów swoich przodków. Podczas uroczystej Gali uczniowie i nasza Szkoła otrzymała tytuł Szkoły Dialogu.