Gramy w „TRÓJCE” – 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzień, 14 stycznia 2018 r., był niezwykły dla wielu z nas. Wolontariusze  naszej szkoły Nikola Murawiec, Natalia Łasińska, Natalia Czarnecka , Jakub Prątnicki, Szymon Kamiński, Jakub  Zglenicki, Kinga Skowrońska, Zofia Ptaszyńska, Oliwia Zakrzewska i Kinga Wasilewska wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Choć niektórzy  robili to po raz pierwszy, efekty były wspaniałe. Nasze puszki zapełnione były i monetami, i banknotami, i to o całkiem sporych nominałach. Ale ważniejsze od tego było wspaniałe uczucie uczestnictwa we wspaniałej akcji mającej za cel pomoc innym. W tym roku wolontariusze zbierali  pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Mimo mrozu, naszym wolontariuszom nie schodził uśmiech z twarzy i ciepłe słowo podziękowania za dary hojnym mieszkańcom naszego miasta.

W niedzielę od godziny 9.00 pod opieką nauczyciela.p. Edyty Paciuszkiewicz oraz wspaniałych rodziców wolontariuszy ,którzy nas wspierali, uczniowie  naszej szkoły pomagali w zebraniu funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W czwartek i piątek  na terenie naszej szkoły odbył się kiermasz wypieków ,  który przygotowali wolontariusze wraz z rodzicami, a środki zostały przekazane na WOŚP.  Poniższe zdjęcia pokazują tylko część tego, co widzieliśmy, czuliśmy i chcielibyśmy pokazać.

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Szkolny koordynator akcji

Edyta Paciuszkiewicz