Grudniowe kodowanie – realizacja innowacji w grupie 0b

W grudniu, w grupie przedszkolnej 0b zrealizowane zostały kolejne dwa tematy innowacji „Kodowanie – bawię się, uczę, myślę”.

Zadania były tym razem zimowo – świąteczne. Dzieci musiały odkryć jaki napis został ukryty na macie do kodowania, układały rytmy, najpierw wszyscy razem, później każdy samodzielnie.

Nakrywały do stołu zgodnie z podanymi współrzędnymi rozpoznając jednocześnie potrawy wigilijne. Odkrywały tajniki kulinarne, czyli składniki i czynności przy wypieku pierniczków. Poznawały świąteczne zapachy piernikowych przypraw.