HAPPENING ANTYSMOGOWY

W ramach projektu „ Smog  – Sierpczanie myślą o smogu globalnie” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu przygotowali happening, w trakcie którego dali wyraz swojemu zatroskaniu o czystość powietrza w naszym mieście. Maszerowali ulicami w barwnym korowodzie, niosąc przygotowane przez siebie hasła antysmogowe.

Na miejskim targowisku odbyła się pantomima, w której piękna Ziemia była atakowana przez czarne „gazy i pyły smogowe” wraz z „czarnym smokiem”.  Dzieci kolorowymi kwiatkami, które symbolizowały piękną , czystą przyrodę, rozganiały gazy i pyły, odsłaniając czyste powietrze dla Ziemi i jej mieszkańców. Młodzież z Trójki hałasem werbli przykuwała uwagę sierpczan. Idąc w korowodzie, skandowała głośno antysmogowe hasła: „Kochaj dzieci – nie pal śmieci”, „W Sierpcu mówimy Nie dla smogu”. Jednocześnie uczniowie rozdawali przechodniom przygotowane przez siebie ulotki, w których uświadamiano mieszkańcom , jak należy postępować, aby nie produkować gazów i pyłów sprzyjających powstawaniu smogu.

Antysmogowym korowodem ratującym naszą sierpecką ziemię dzieci i młodzież odwiedziły strategiczne miejsca Sierpca: Urząd Miasta, CKiSz, targowisko miejskie(był to wtorek, dzień targowy).

Trójka walczy ze smogiem, pobudzając świadomość i wrażliwość mieszkańców Sierpca.