„Hejt w sieci”

Dnia 16.11.2023r. uczniowie klas V i VI uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym na temat zjawiska hejtu i cyberprzemocy. Tematykę cyberprzemocy omówiła pani Jolanta Ludwiczak – psycholog Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Sierpcu. Mecenas pan Marcin Zasadowski mówił o ważnych inicjatywach podejmowanych przez Stowarzyszenie Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego. Zachęcał naszych uczniów do pomagania osobom będącym w kryzysie oraz brania udziału w akcjach charytatywnych. Zwrócił  szczególną uwagę uczniów na prezentowanie właściwych postaw w życiu, w tym na wszelkich portalach społecznościowych. Pani Jolanta Ludwiczak omówiła zjawisko hejtu, przyczyny i konsekwencje cyberprzemocy. Zajęcia były prowadzone metodami aktywizującymi. Uczniowie byli bardzo aktywni, dzięki temu lepiej będą pamiętać tematykę bezpieczeństwa w sieci. Głównym celem warsztatów było zwrócenie uwagi uczniów na to, że w sieci nie są anonimowymi osobami oraz rozwijanie w nich umiejętności zadbania o ich własne bezpieczeństwo w Internecie. Podkreślono duże znacznie szybkiego reagowania na przejawy agresji, przemocy i cyberprzemocy w szkole oraz poza szkołą.

Zanim pomyślisz, napiszesz, rozpowszechnisz daną informację – zastanów się, czy nie powinna ona znaleźć się w koszu.

Zapamiętaj!

TWOJA NIEMOC