,,HISTORIA PIEŚNIĄ MALOWANA” PIERWSZY DZIEŃ FESTIWALU PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

Niepodległość – to słowo ważne dla każdego człowieka. A dla narodu polskiego, który kocha wolność- niepodległość ma szczególne znaczenie.

Przez 123 lata zaborów Polaków nie pokonał żaden z zaborców. Polacy to dumny naród kochający swój kraj, polską muzykę i polskie pieśni.

W roku stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowane są liczne przedsięwzięcia związane z tym wydarzeniem.

Jednym z nich był  Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej ,, Historia pieśnią malowana”, którego organizatorem był Burmistrz Miasta Sierpca i Rada Miejska Sierpca. Współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Uroczystość odbyła się w CkiSZu dnia 25 X 2018 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pani Ewa Rycharska powitała przybyłych gości oraz przedszkolaków z miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, uczniów klas 1-4 sierpeckich szkół wraz z opiekunami. Koordynatorem uroczystości była pani w-ce dyrektor Dorota Ossowska, która przedstawiła prowadzących oraz skład Jury. Całą uroczystość poprowadzili uczniowie z ,,Trójki” – Zuzia Łobińska i Wiktor Stahlke.

Podczas Festiwalu najmłodsze dzieci prezentowały z wielkim zaangażowaniem pieśni patriotyczne. Wszystkie dzieci otrzymały za udział pamiątkowe dyplomy i maskotki.

Jury w składzie:

Jarosław Żmijewski – Centrum Kultury i Sztuki

Izabela Głowacka – Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Waldemar Lewandowski – Szkoła Muzyczna Yamaha

Natalia Woźnicka – Centrum Kultury i Sztuki

przyznało w każdej kategorii I miejsce Festiwalu:

Przedszkola –  zespół ,, Trójeczki”  SP 3

Klasy 1-3 – Zofia Jagodzińska – I Prywatna Szkoła Podstawowa

Klasy 4-5 –  zespół ,, Wesołe Nutki” SP 2

Nagrodę Grand Prix Festiwalu otrzymał Aleks Górecki –  I Prywatna Szkoła Podstawowa.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!