Historia pisma i książki – uczniowie Vb na lekcji bibliotecznej

9 czerwca 2016r. uczniom klasy Vb w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkania z kulturą” zaproponowano lekcję w Powiatowej Bibliotece Publicznej na temat „Historia pisma i książki”.

Prowadząca za pomocą prezentacji multimedialnej zapoznała przybyłych z przykładami różnych pism, można było zobaczyć hieroglify, pismo klinowe, obrazkowe pismo chińskie i inne egzotyczne sposoby zapisu. Równie interesujący okazał się pokaz różnych typów książek począwszy od książki kamiennej poprzez kamienne i gliniane tablice aż po współczesne książki elektronicznej, czyli popularne e-booki.

Na zakończenie piątoklasiści mogli obejrzeć prezentację o życiu i twórczości noblisty Henryka Sienkiewicza. Po niej spontanicznie doszło do wymiany ciekawostek o pisarzu, ponieważ uczniowie w czasie wycieczki klasowej odwiedzili pałacyk w Oblęgorku i mogli skonfrontować swoje spostrzeżenia z prowadzącą, która była pozytywnie zaskoczona aktywną postawą dzieci i poziomem ich wiedzy na temat Henryka Sienkiewicza.