I Dziecięca Sesja Rady Miejskiej

1. czerwca, w Urzędzie Miasta Sierpca, odbyła się okolicznościowa sesja Rady Miasta. Uczniowie naszej szkoły: Natalia Chęcińska 8d, Alan Dębowski 8a, Maria Kędzierska 7c, Kacper Kuciński 7d, Bartosz Lewandowski 8a, Kamil Perzyński 7c, mieli możliwość wcielenia się w rolę Radnych Miejskich. Sesję otworzył Przewodniczący Rady p. Dariusz Malanowski. Po złożeniu ślubowania, wręczeniu pamiątkowych Certyfikatów Radnego i symbolicznym przekazaniu klucza do miasta, Michał Weber Dyrektor Pracowni Dziejów Miasta Sierpc przybliżył wszystkim jak powstało Miasto ze smakiem. Młodzi radni wzięli udział w dyskusji na temat: Jak zmieniłbym szkołę, osiedle, miasto, gdybym był sierpeckim radnym?  Nie zabrakło również interpelacji do Burmistrza Miasta.