I Ty możesz zostać świętym Mikołajem-„Trójka” z pomocą dla Alicji”

7 grudnia 2020r. odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu pod hasłem „ I Ty możesz zostać świętym Mikołajem-„Trójka” z pomocą dla Alicji”. O zorganizowanie i przeprowadzenie akcji zwrócił się do nas Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych pan Wojciech Rychter. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Sierpca Pan Jarosław Perzyński, za co serdecznie dziękujemy. Alicja to wspaniała, urocza i wrażliwa dziewczynka. Urodzona przedwcześnie w 33 tygodniu ciąży, z masą ciała 1610g, z zespołem wad wrodzonych (duplikacja krótkiego ramienia chromosomu 3, centralne porażenie nerwu VII, stopy końska-szpotawe, wada układu moczowego), nawracające zakażenia układu moczowego, niedosłuch przewodzeniowy. Od 6 lipca 2017r przebywa w Zakładzie Opieki Leczniczej w Kraszewie. Alusia jest pod opieką licznych poradni specjalistycznych. W ośrodku stosowana jest systematyczna stymulacja rozwoju i rehabilitacja. Mała Ala potrzebuje operacji obu nóżek. Rozpoznanie to wrodzone stopy końsko-szpotawe. Obecnie próbuje chodzić samodzielnie na zewnętrznych krawędziach stóp- kończyny dolne w rotacji wewnętrznej i przywidzeniu. Akcja przeszła oczekiwania organizatorów. Mimo trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy udało się zebrać 4877,28 gr. Symboliczny czek na rehabilitację Alicji oraz maskotkę przekazała Pani Dyrektor Ewa Rycharska podczas wizyty w Kraszewie. Do współpracy zaprosiliśmy zaprzyjaźnione placówki oświatowe działające na terenie miasta i powiatu sierpeckiego. Niestety, ze względu na sytuację epidemiologiczną podziękowania przesłaliśmy pocztą. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy. Koordynatorem akcji była pani Edyta Paciuszkiewicz. W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu serdecznie dziękujemy dobrym duszyczkom Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu za ogromną pomoc, dobre słowo i wsparcie wszystkich akcji charytatywnych.