„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem – „Trójka” z pomocą dla Damiana”.

Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu z radością informuje, że zakończyliśmy organizowaną w naszej szkole akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem – „Trójka” z pomocą dla Damiana”. Burmistrz Miasta Sierpca Pan Jarosław Perzyński objął Honorowym Patronatem to przedsięwzięcie.

Damian od 11 roku życia choruje na rzadką nieuleczalną chorobę genetyczną Hallervordena Spatza powodującą zwyrodnienie układu nerwowego. Obecnie Damian ma 30 lat i korzysta z wózka inwalidzkiego. Mężczyzna potrzebuje całodobowej opieki, drogich leków i kosztownej, stałej rehabilitacji. Leczenie Damiana wymaga ogromnych nakładów. Obecnie Damianowi udało się przystąpić do programu Stowarzyszenia NBIA-POLSKA, które rozpoczęło badania mające na celu dokładne stwierdzenie stanu rzeczywistego tej rzadkiej choroby. Część tych badań wykonywana jest w Niemczech i USA. Niestety, rodzina nie jest w stanie samodzielnie pokryć kosztów leczenia syna. Zorganizowana zbiórka w znaczny sposób ułatwi leczenie Damiana.

Kochani!

Jesteście niesamowici! Dzięki Waszym działaniom zorganizowaliśmy kiermasze. Dzieci częstowały się przysmakami, a nasza wolontariacka puszka zasili konto Damiana. To dzięki Wam Damian ma szansę na stałą rehabilitację. Drodzy Wolontariusze, dziękujemy za Wasze zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi.

Kochani Rodzice, dziękujemy za Wasze przepyszne wypieki i pomysły, które umożliwią większa pomoc osobom w potrzebie. Wspaniali Uczniowie, dziękujemy, że zawsze ochoczo wspieracie nasz szkolny wolontariat.

Wszystkim ślemy gorące podziękowania!