I Ty możesz zostać świętym Mikołajem-„Trójka”

W piątek 30 listopada 2019 roku działający w szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu Szkolny Klub Wolontariatu podsumował zbiórkę charytatywną pod hasłem„ I Ty możesz zostać świętym Mikołajem-„Trójka” z pomocą dla 3-letniej Emilki. O zorganizowanie i przeprowadzenie akcji zwrócił się do nas Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych pan Wojciech Rychter. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Sierpca pan Jarosław Perzyński. Celem naszej akcji było przekazanie środków na cykliczne leczenie i stałą rehabilitację Emilki. Do współpracy zaprosiliśmy zaprzyjaźnione placówki oświatowe, działające na terenie miasta i powiatu sierpeckiego. Akcję wsparli również pracownicy Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej.Włączenie się wielu placówek w tę zbiórkę znacznie wspomoże leczenie i lepsze funkcjonowanie dziecka wśród rówieśników. Akcja polegała na zbiórce pieniędzy, które zostały wpłacone na konto Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „Szansa na życie”. W akcję włączyli się: dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i rodzice. Akcja przeszła nasze oczekiwania, bo udało się zebrać 4 645 złotych. Wszystkim darczyńcom, ludziom wielkiego serca serdecznie dziękujemy.