Ignacy Łukasiewicz patronem roku 2022

Sejm RP przyjął uchwałę ustanawiającą Ignacego Łukasiewicza jednym z patronów roku 2022. W styczniu br. przypada 140. rocznica śmierci, a w marcu 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka – pioniera przemysłu naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego.

Chętni uczniowie naszej szkoły z klas VII i VIII wykonali plakaty prezentujące działalność ww. naukowca zasłużonego dla rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki oraz zaangażowanego w walkę o niepodległość.

Uczniowie
klasy VIIa – Gabriel Dul, Marcel Frej, Joanna Gąsiorowska, Kinga Nagórek, Oliwia Peszyńska, Marcel Strześniewski, Anna Tyburska;
klasy VIIc – Antonina Jaroszewska;
klasy VIId – Oliwia Krześniak, Julia Pawłowska, Mateusz Sochocki, Bartosz Urbański, Patryk Włoczewski, Tymoteusz Wójcik oraz
klasy VIIId – Kaja Domańska, Anna Nowicka, Jakub Piotrowski, Wiktor Przymyłski, Natalia Pstrągowska, Adam Siwiński, Lena Strześniewska

wykazali się dużą kreatywnością przygotowując prace prezentujące m.in. wynalezienie lampy naftowej przez polskiego przedsiębiorcę.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom za przygotowane plakaty,
Monika Adamkowska-Oszal