II Festyn Rodzinny w „Trójce”

13 czerwca 2015roku to dzień, który dla organizatorów i uczestników II Festynu rodzinnego okazał się niezwykle szczęśliwy. Wszystko dopisało. Słoneczna, wakacyjna pogoda sprzyjała tym, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić szkołę: uczniom, rodzicom i gościom. O godzinie 10 pani dyrektor Grażyna Krawczyńska powitała wszystkich uczestników tej niezwykłej, plenerowej imprezy: Pana Burmistrza Jarosława Perzyńskiego, Przewodniczącą Rady Miasta-Panią Barbarę Wierzbicką, radnych, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, instytucji oraz przedstawicieli Zarządów Osiedli. Pani dyrektor Jolanta Chyżyńska przekazała Panu Burmistrzowi słowa podziękowania za objęcie II Festynu rodzinnego Honorowym patronatem oraz za materiały informacyjno-promocyjne miasta i inne publikacje, które podarował na potrzeby organizacji tego święta.
Na początek zaproszono wszystkich do aktywnego udziału w zumbie, której układ choreograficzny przygotowała pani Maria Szadkowska. Taniec w promieniach słońca porwał wszystkich: dyrekcję, nauczycieli, rodziców i uczniów. Festyn rodzinny to wspaniała okazja, by pochwalić się i nacieszyć talentami naszych uczniów. Wystąpiło kilkunastu młodych artystów, którzy zaproponowali widzom różnorodne popisy taneczne i wokalne. Profesjonalny poziom zaprezentowali uczniowie szkoły tańca ,,Artdance’’, którzy wystąpili w pokazie tańców standardowych i latynoamerykańskich. Niemałą atrakcją Festynu był występ grupy teatralnej ,,Wesołe mamy plus jeden’’, która zaprezentowała baśń przygotowaną dla najmłodszych na Dzień Dziecka pt. ,,Kopciuszek’’. Żywy odbiór i gromkie brawa były podziękowaniem dla aktorów-rodziców oraz ich opiekunów: p. Joanny Guzowskiej, p. Elżbiety Szczepańskiej i p. Marii Szadkowskiej. Cały dzień na wszystkich czekały liczne atrakcje, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, które już po raz drugi zaoferowało szkole stowarzyszenie „Pod wspólnym dachem’’. Nie mniejszą popularnością cieszyło się budowanie zamku z miękkich klocków, robienie zwierzątek z kolorowych balonów oraz gry i zabawy zespołowe dla dzieci oraz rodziców. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali wyposażenie radiowozu policyjnego i strażackiego, którym można się było przyjrzeć z bliska oraz zobaczyć ich tajemnicze wnętrza. Najodważniejsi unieśli się na profesjonalnej, strażackiej drabinie i spojrzeli na wszystkich z lotu ptaka. Przy stoisku medycznym badano ciśnienie krwi oraz odbywał się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zorganizowano również loterię fantową, która wywoływała wiele radości na twarzach dzieci, a jednocześnie wsparła szkolną akcję charytatywną ,,Adopcja serca’’. Na łasuchów czekały stoiska z pysznymi ciastkami, lemoniadą i watą cukrową. Nie zabrakło również grochówki i kiełbasek z grilla. Uczestnikom Festynu czas umilał zespół muzyczny. Niespodzianką dnia był przejazd około 40 maluchów i syrenek – samochodów, które u starszych wywoływały wspomnienia z młodości, zaś u młodszych wzbudziły zdziwienie i podziw.
Na zakończenie pani dyrektor Grażyna Krawczyńska dokonała podsumowania imprezy. Wyraziła radość i przekonanie, że II Festyn rodzinny możemy uznać za udany. Podziękowała wszystkim zaangażowanym osobom, a przede wszystkim koordynatorowi przedsięwzięcia-pani Dorocie Pufelskiej oraz sponsorom i uczestnikom.
Festyn rodzinny w Trójce przebiegał w rodzinnej i serdecznej atmosferze. Dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy, co świadczy o tym, że ludzie związani z naszą szkołą pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu. Celem organizatorów była integracja społeczności szkolnej i lokalnej, rodzinna rekreacja i uśmiech dzieciaków. Wierzymy, że założone cele udało nam się osiągnąć.
Przygotowanie Festynu wymagało sporego trudu wielu ludzi. Jednak wysiłek ten przyniósł fantastyczne rezultaty, a uczniowie, rodzice, goście i nauczyciele bawili się świetnie.

Do zobaczenia za rok!