II Marsz Wszystkich Świętych

W dniu 29 października 2018 r. ulicami naszego miasta przeszedł II Marsz Wszystkich Świętych, którego pomysłodawcą i  organizatorem była parafia szkolna. W marszu tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły,  przebrani za wybranych przez siebie świętych, pokazując, że „i duży i mały może świętym być”. Spotkanie rozpoczęło  się w kościele farnym, gdzie grupę uczestników powitał ksiądz dziekan przebrany za św. Pawła VI wraz z księżmi naszych parafii. Została zawiązana  wspólnota „wszystkich świętych”, która  z radością i piosenką przemaszerowała do kościoła szkolnego. Tam każda szkoła zaprezentowała swojego wybranego świętego, następnie dzieci rozwiązywały zagadki o świętych i jury wybrało najładniejsze przebranie w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi uczestnicy do lat siedmiu, klasy I – III, klasy IV i wzwyż. Nasi nagrodzeni uczniowie to: Szymon Krześniak z klasy Ic, który był przebrany za papieża oraz Weronika Antoszek z klasy IVd, przebrana za św. Weronikę. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy i mnóstwo słodkości.