II Powiatowy Konkurs „Mistrz Czytania”

30.10.2014r. odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II-III. Do czytelniczej rywalizacji przystąpiło 9 uczestników ze szkół podstawowych w Łukomiu, Goleszynie, Gozdowie, Bledzewie, Jeżewie, Mochowie, Zawidzu Kościelnym i Sierpcu  (SP nr 2 i 3).

Komisja w składzie: Barbara Sroka – instruktor do spraw teatru, pracownik Centrum Kultury Sztuki w Sierpcu, Dorota Lubińska – nauczyciel bibliotekarz, pracownik Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, Aldona Ziółek – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej wytypowała zwycięzców.

Tytuł Mistrz Czytania 2014 otrzymała Alicja Klara Sulkowska uczennica klasy IIb  SP nr 2 w Sierpcu

Tytuł Wicemistrz Czytania 2014 otrzymał Mateusz Ogiński  uczeń klasy IIIb SP w Gozdowie.

Komisja oceniając uczniów zwracała szczególną uwagę na poprawną wymowę, płynność i tempo oraz rozumienie czytanego tekstu. Należy podkreślić wysoki poziom umiejętności wszystkich uczestników.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Anna Ozimkiewicz