II Spotkanie uczniów świetlicy z p. Anną Stahlke i uczniami ZSZ nr 2 w Sierpcu  kl. II LO

15. stycznia pani Zima z uczniami kl. II L.O zagościła w świetlicy. Ich przybycie sprawiło, iż atmosfera w świetlicy przypominała o nadchodzących feriach zimowych. Wystrojona w białą suknię Zima gorąco przywitała dzieci.
Uczniowie zaprosili maluchy do wspólnej zabawy. Nauka piosenki o zimie przebiegała sprawnie, a dzieci szybko zapamiętały tekst i już wkrótce świetlica rozbrzmiewała ich gromkim śpiewem. Tego dnia wychowankowie świetlicy mieli okazję pokazać swoją sprawność podczas zabaw ruchowych, a prowadzącą zabawy była oczywiście pani Zima. Potem przyszedł czas, aby poruszać się w tańcu z naszymi gośćmi. Przygotowane „zimowe” zagadki sprawiły dzieciom radość. I z tej potyczki maluchy wyszły zwycięsko, udzielając prawidłowych odpowiedzi. Muzycznym pożegnaniem było wykonanie nowo poznanej piosenki.
Pani Zima obiecała, iż śniegu i mrozu, szczególnie w czasie ferii nie zabraknie.