IV FESTYN RODZINNY W TRÓJCE!

„Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości

witamy wszystkich tu zebranych gości….”

16 czerwca 2018 r. już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Mamy nadzieję, iż uczestnicy tego wydarzenia na długo go zapamiętają.

Ta niezwykła impreza plenerowa rozpoczęła się oczywiście od powitania wszystkich zebranych przez panią dyrektor Ewę Rycharską. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do przybyłych gości: radnych miasta, przedstawicieli Zarządów Osiedli, ale też rodziców, uczniów, nauczycieli i wszystkich zebranych.

Na początku zaprezentowały się szkolne talenty. Wystąpiło kilkunastu młodych artystów, którzy zaproponowali widzom skomplikowane i bardzo zróżnicowane popisy taneczne, wokalne i instrumentalne. Uzdolnieni uczniowie wykonali solo utwory na saksofonie, gitarze i keyboardzie. Można było podziwiać tańczące zespoły o wdzięcznych nazwach: „Kolorowe kwiatki” i „Uśmiechnięte trójeczki”, a na zakończenie oryginalny układ choreograficzny przedstawiony przez grupę dziewcząt z klasy VIIc – „Only girl”. Wzruszające okazały się piosenki w wykonaniu następujących solistek: Natalii Łasińskiej, Gabrysi Nyklas oraz Anny Cyl.

W programie artystycznym wzięły udział dwie pary taneczne z zaprzyjaźnionej z „Trójką” szkoły tańca „Art Dance” pana Adriana Kowalskiego. W pięknych, profesjonalnych strojach zaprezentowały różne tańce latynoamerykańskie. Porywające wykonanie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Zebranym w szczególności spodobała się cha-cha.

Podczas festynu rozegrane zostały dwa turnieje w piłce ręcznej klas IV -V i w piłce nożnej dla klas VI-VII. Do rozgrywek przystapiło osiem drużyn. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundował UKS Jutrzenka oraz Burmistrz Miasta Sierpc

Na festyn przybyli także panowie strażacy czerwonym wozem strażackim, który można było oglądać. Wyjątkową atrakcją okazała się, orzeźwiająca ten upalny dzień, wodna kurtyna. Na podkreślenie zasługuje także efektowny wjazd   motocyklistów z klubu „Szlif”. Ich wspaniałe, hałaśliwe maszyny nie tylko na dzieciach wywarły ogromne wrażenie.

Oprócz wrażeń duchowym organizatorzy zadbali także o coś dla ciała. Non stop panie kucharki serwowały grochówkę, kiełbaski i kaszankę z grilla, herbatkę i kawę. Na deser były przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców z poszczególnych klas oraz soczki i oczywiście wata cukrowa.

Uczestnikom festynu zaproponowano najróżniejsze atrakcje i wesołe konkurencje sportowo-rekreacyjne:

– mierzenie ciśnienia

– pokaz ratownictwa medycznego

– błędny rycerz

– malowanie twarzy, zwierzątka z balonów

– zajęcia plastyczne

– zespołowe przeciąganie liny

– wyścigi w workach

– rzuty do celu

– wyścigi wielkich stóp

– wyścigi w kaloszach

– toczenie wielkiej piłki, wyjątkowo atrakcyjnej w czasie trwania Mundialu w Rosji.

W przygotowanie powyższych atrakcji zaangażowało się całe grono pedagogiczne,  pracownicy administracji i obsługi.

Dwie kolorowe, dmuchane zjeżdżalnie przeżywały prawdziwe oblężenie.

Pani Aldona Tłusty z wielkim rozmachem zorganizowała loterie fantową, zbierając fundusze na szlachetny cel, czyli „ Adopcję serca”.

Przekrój wiekowy uczestników był bardzo szeroki, począwszy od kilkumiesięcznych  maluszków w wózeczkach, a skończywszy na dumnych babciach i dziadkach, którzy przyszli ze swoimi wnukami.

Uczestnikom i organizatorom zabawy czas umilała muzyka taneczna w wykonaniu zespołu „Takt”.

Mamy nadzieję, że główne cele festynu, czyli integracja społeczności nauczycieli, uczniów i rodziców, propagowanie zdrowego stylu życia i zacieśnianie więzi rodzinnych zostały w pełni osiągnięte.

Zgodnie z zapowiedziami na reklamowych plakatach naprawdę dużo się działo!!!!

Zapraszamy za rok!!!