IX Powiatowy Dzień Wolontariatu

Dnia 15.12.2021 roku o godz. 9.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczystość podsumowująca działalność Wolontariatu. W imprezie odbywającej się w naszym mieście już po raz dziewiąty uczestniczyli wolontariusze z zaprzyjaźnionych placówek miasta Sierpca i  powiatu sierpeckiego. Następnie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu, pani Ewa Rycharska podsumowała ostatnią akcję charytatywną pod hasłem „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”- „Trójka” z pomocą dla Marka Grodzickiego. Zorganizował ją wolontariat działający w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu oraz cała społeczność szkolna, która z wielkim zaangażowaniem włączyła się w zbiórkę. Honorowy patronat nad  tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Sierpca – Pan Jarosław Perzyński, za co serdecznie dziękujemy. Akcja przeszła oczekiwania organizatorów, gdyż udało się zebrać 11.590,59 zł. Do współpracy  zaprosiliśmy zaprzyjaźnione placówki oświatowe działające na terenie miasta i powiatu sierpeckiego. Koordynatorem  akcji była pani Edyta Paciuszkiewicz. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy. Przedstawicielom placówek oświatowych zostały wręczone podziękowania za udział.  Pani dyrektor otrzymała podziękowanie za przeprowadzenie zbiórek charytatywnych  z rąk pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych pana Wojciecha Rychtera. Kapituła  konkursowa za wybitną działalność charytatywną na rzecz potrzebujących Miasta i Powiatu Sierpeckiego postanowiła nagrodzić wolontariuszy. Tytuł „Super Wolontariusz”  w naszej szkole za wybitne działania wolontariackie otrzymała  uczennica klasy VIII a, Agata Malinowska. Każdy nagrodzony wolontariusz otrzymał gratulacje oraz dyplom i koszulkę.

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu serdecznie dziękujemy całej wspaniałej drużynie Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu za ogromną  pomoc, dobre słowo i wsparcie wszystkich akcji charytatywnych.