Jasełka Bożonarodzeniowe

Jak co roku, tak i teraz w naszej szkole przygotowano przepiękną inscenizację z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Program jasełek przedstawiał w sposób oryginalny i bardzo wymowny objawienie Daru Bożego Narodzenia.

Piękna dekoracja, bardzo starannie przygotowane stroje diabłów , aniołów i innych postaci występujących w programie przyciągały uwagę oglądających. Chór szkolny pod kierunkiem p. Małgorzaty Puszcz przygotował śliczne kolędy i pastorałki, które wzbogaciły jasełka.

Występujący aktorzy – uczniowie kl. V c  i V d świetnie wcielili się w swoje role, aby przekazać nam najważniejsze wartości płynące z narodzin Jezusa. Wszyscy poczuliśmy się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość i zrozumienie. Odczuliśmy, że każdy z nas otrzyma Dar Bożego Narodzenia, a Święta będą najpiękniejszymi dniami w naszym życiu.

„Niech w tę świętą noc Bożego Narodzenia
Do każdego z nas przyjdzie Chrystus.
Niech swoją mocą wspiera nasze wysiłki,
Niech wniesie w nasze życie miłość i radość,
Niech da nam światło, abyśmy szli właściwą drogą.”

Jasełka zostały przygotowane przez panią Aldonę Tłusty przy współpracy z panią Joanną Guzowską, nagłośnienie – pan Artur Tyndorf, dekoracja – s. Patrycja i pani Marta Gajdkowska.

facebook