JEDNODNIOWA SZKOŁA

W dniach 2 i 9 lutego w naszej szkole dzieci z przedszkoli stały się na jeden dzień prawdziwymi uczniami. Po przywitaniu w szatni wszystkie dzieci wraz z paniami udały się do klas, by zobaczyć i zasmakować życia szkolnego. W klasach wszyscy sprawdzili, jak wygodne są ławki, wykonywały prace plastyczne i śpiewały piosenki. Potem każda grupa mogła uczyć się angielskiego poprzez gry i zabawy na tablicy interaktywnej. Wizyta w bibliotece szkolnej przybliżyła dzieciom postacie z bajek. Przy wspólnych pląsach i zabawach czas szybko mijał. Najciekawszą zabawą okazał się  „magiczny dywan”. Wesołym okrzykom i zachwytom nie było końca. Po wyczerpującej zabawie przyszedł czas na posiłek w stołówce szkolnej, gdzie panie kucharki przygotowały smaczny obiad. Dalszy ciąg szalonej zabawy nastąpił na sali gimnastycznej i w sali zabaw. Były wyścigi: taczek, z woreczkiem na głowie, kolorowa chusta, basen z piłkami i duże klocki. Pani na świetlicy przygotowała dla dzieci ciekawe zajęcia techniczne. Czas minął tak szybko, że nawet się nie obejrzeliśmy i trzeba było się żegnać. Na pamiątkę wspaniałego pobytu, każde dziecko otrzymało dyplom i kolorowy balonik. Wszyscy obiecali odwiedzić szkołę w dniu otwartym , a od września stać się prawdziwymi uczniami,  nie na próbę. „Bo szkoła jest fajna i nie ma co się bać” – jak stwierdził Szymon.