JEDNODNIOWA SZKOŁA

Jestem za mądry  już na przedszkole ! Świetnie odnajdę się w „Trójce” szkole –  takie hasło przyświecało „Jednodniowej szkole” zorganizowanej w „Trójce”  dnia 26 lutego 2016r.  Rodzice dzieci sześcioletnich  i siedmioletnich mogli na jeden dzień posłać swoją pociechę na zajęcia do szkoły. W piątek  dzieci  stały  się uczniami klasy pierwszej,  uczestniczyły  w zajęciach pod okiem swojej pani, wspólnie z rówieśnikami  bawiły się i uczyły w klasie.  Zobaczyły jak fajnie można spędzić  czas na przerwie. Spotkać  się ze swoim rodzeństwem oraz kolegami i koleżankami.  Zwiedziły szkolną bibliotekę , w której czekała na nich miła niespodzianka. Starsze koleżanki  czytały im wiersze i bawiły się wspólnie  z dziećmi na dywanie.  Przyszli pierwszoklasiści popisali się dużą wiedzą na temat różnych bajek, bezbłędnie  odgadywały  zagadki  i pięknie odpowiadały na pytania. Kolejną atrakcją dla dzieci były zajęcia na sali gimnastycznej .  Tor przeszkód , zawody z przenoszeniem piłeczki, a także chód  na szczudłach  okazały się „prawdziwą łatwizną”. Na koniec  zajęć nasi nowi uczniowie zwiedzili świetlicę szkolną, poznali panią, która opiekuje się dziećmi po zajęciach w szkole i mogli pobawić  się zabawkami.  Panie kucharki przygotowały specjalnie dla naszych małych gości pyszny obiad, który wszystkim bardzo smakował. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci  do rozpoczęcia nauki w naszej szkole.