Jesienne kodowanie z przedszkolakami z grupy 0b

Przedszkolaki z grupy 0b realizują w tym roku szkolnym kilka innowacji pedagogicznych, m.in. „Kodowanie – bawię się, uczę, myślę”. Jest to autorska innowacja opracowana przez wychowawcę grupy panią Martę Gubę inspirowana ogólnopolskim programem „Uczymy dzieci programować”.

Pomysły na zajęcia zostały zaczerpnięte z kilku edycji tego programu i zmodyfikowane i dostosowane do wieku dzieci oraz zasobów technicznych naszego przedszkola. Podczas zajęć dzieci uczą się logicznego i algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do problemu. Szukają rozwiązań, a finalnie wybierają te najbardziej optymalne.

We wrześniu i październiku realizowane były zadania związane z porą roku – jesienią i powrotem do szkoły. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, rozpoznawały liście drzew, łączyły je z odpowiednimi owocami, dostrzegały bogactwo jesiennych barw, rozpoznawały jesienne owoce i warzywa.