JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY

Popularyzacja znajomości przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży oraz poprawa bezpieczeństwa na drodze dzieci i młodzieży to główne cele kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

W związku z tym przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, jak i Mazowieckiej  Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego gościli w naszej szkole 15 października 2018 roku.

W trakcie spotkania z uczniami funkcjonariusze policji, przedstawiając film „Tak chcę być bezpieczny…”, omówili rodzaje zagrożeń, na jakie są narażeni w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić.

Uczniowie  poznali  zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratowników.

Mieli również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany specjalnie dla nich tor rowerowy.

Największą niespodzianką dla wszystkich uczestników była wizyta trzykrotnego rajdowego Mistrza Europy Pana Kajetana Kajetanowicza, który omówił zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni, opowiedział o swoich sukcesach sportowych i zachęcał uczniów do noszenia elementów odblaskowych, bo jak Jesteś Widoczny- to Jesteś Bezpieczny.