KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH

Dnia 5 września 2016 roku przy  Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu  policjanci wraz z uczniami klasy II c  zainaugurowali  kampanię „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”.  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu  wspólnie z uczniami przeprowadzili akcję profilaktyczną, której głównym celem  jest poprawa zachowania kierowców w rejonie przejść. Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego.  Znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie.  Akcja ma na celu uświadomienie   kierowcom, że piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu  drogowego i  trzeba na nich zwracać szczególną uwagę. Mamy nadzieję, że kampania wpłynie na poprawę  bezpieczeństwa ludzi  na przejściach dla pieszych.

Jolanta Wojda