BĄDŹ BEZPIECZNY NA DROGACH W RAMACH PROGRAMU „B JAK BEZPIECZNY i N JAK NIECHRONIONY”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu od kilku lat realizuje program profilaktyczny „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W lutym 2021 roku uczniowie klas I i II pod kierunkiem wychowawców wykonali piękne rysunki na temat „Dziecko bezpieczne na drogach”. Pokazali, jak ważne w naszym życiu są zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ukazali znaczenie różnych znaków drogowych i stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Nasi uczniowie wiedzą, że należy używać elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą nam uratować życie. Uczniowie klas III wzięli udział w konkursie plastycznym na temat „Dziecko bezpieczne na drogach”. Uczniowie otrzymali dyplomy, kamizelki odblaskowe oraz zestaw odblasków.

Oto laureaci konkursu plastycznego:

I miejsce: Oriana Zbruk kl. III c
II miejsce: Julia Dądalska kl. III c
III miejsce: Sandra Paciuszkiewicz kl. III b
Wyróżnienia:
Agata Warych kl. III c
Tomasz Bartkowski kl. III b
Martyna Kowalska kl. III b
Anna Tyburczy kl. III a
Paulina Nagórek kl. III b
Oliwia Zielińska kl. III b

Gratulujemy laureatom konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wykonanie pięknych rysunków!

Poza tym uczniowie wzięli udział w pogadankach na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa dziecka, by zwiększyć własną świadomość na temat wszelkich zagrożeń. Uczniowie wysłuchali też piosenki pt. „Przepisowy ruch drogowy i pieszy”,  śpiewanej przesz szkolny chór.
Niech słowa piosenki zachęcą wszystkich naszych uczniów do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach:

„Od obuwia aż do głowy,
Cały jestem odblaskowy,
 Więc na luzie jeżdżę, chodzę
Wszyscy widzą mnie na drodze.

Przepisowy ruch drogowy i pieszy,
Własne zdrowie zawsze w głowie mam,

Każdy przepis taki mały, a cieszy
I ratuje czasem życie nam”.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą przestrzegać przepisów drogowych, zwiększając swoje bezpieczeństwo na drogach.