Kolorowy świat przedszkolaka, czyli warsztaty decoupage w grupie Biedronek – innowacja pedagogiczna

Biedroneczki podczas zajęć w przedszkolu realizują innowację pedagogiczną p.t.: „Kolorowy świat przedszkolaka”. Tym razem były to warsztaty decoupage poprowadzone przez wychowawcę, czyli panią Martę. Decoupage nazywany jest czasem również metodą serwetkową, ponieważ polega na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek na odpowiednio przygotowane powierzchnie. Na zajęciach dzieci zdobyły podstawową wiedzę na temat wykorzystywanych technik i narzędzi. Własnoręcznie przygotowały pudełeczka na drobiazgi i wazony na kwiaty wykorzystując stare opakowania. Pojawił się więc również element recyklingu. Samodzielne wykonanie dekoracji z pewnością przysporzyło dzieciom mnóstwo satysfakcji.