Chór „Minstrel” z Płocka – koncert pieśni patriotycznych

13 listopada 2018 roku uczniowie klasy VIIIa i VIIIb  pod opieką wychowawców p. Aldony Tłusty i p. Małgorzaty Tyburskiej pojechali do Płocka. W murach najstarszej w Polsce szkoły – Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Małachowskiego mieli możliwość wysłuchania Koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru „Minstrel”, pod batutą dyrygenta i nauczyciela muzyki p. Sławomira Gałczyńskiego. Wykonawcy zaprosili przybyłych na ucztę muzyczną i przenieśli w niezwykły świat patriotycznych melodii. Koncert został zorganizowany pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, którego przedstawiciel był także obecny na uroczystości.

Następnie uczniowie przeszli ścieżką dydaktyczną najważniejsze miejsca w tej zacnej placówce oświatowej oraz obejrzeli eksponaty w szkolnym muzeum.

W dalszej części wycieczki uczestnicy udali się do Katedry Płockiej, tu pod opieką przewodnika obejrzeli najważniejsze miejsca tegoż sanktuarium. W Kaplicy Królewskiej – miejscu spoczynku książąt mazowieckich Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego – wysłuchali interesujących informacji o tych znaczących książętach Mazowsza. W katedrze można było zauważyć barwy narodowe oraz znaną już nam ogólnopolską wystawę „W drodze do niepodległości”, którą ósmoklasiści już oglądali w Studzieńcu.

Młodzież mogła też zapoznać się z najważniejszymi faktami z życia Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka, ponieważ taka wystawa w sanktuarium także została udostępniona zwiedzającym.

To była istotna lekcja patriotyzmu w formie przystępnej dla młodego pokolenia.