Konkurs Czytelniczy ,,Z literaturą za pan brat’’

20 marca 2024 roku czworo uczniów ,,Trójki’’ reprezentowało naszą szkołę w IX Konkursie Czytelniczym w Borkowie. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych oraz ukazywanie wartości książki we współczesnym świecie. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający znajomość treści wybranych lektur: uczniowie klas IV-VI zmierzyli się z utworami ,,Akademia Pana Kleksa’’ i ,,Mikołajek’’, zaś zadaniem starszych uczniów z klas VII-VIII było wykazanie się znajomością lektury ,,Kamienie na szaniec’’ oraz powieści ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów’’. Test składał się z zadań zamkniętych i otwartych dotyczących szczegółowej znajomości utworów. W kategorii klas IV – VI dwaj uczniowie naszej szkoły zostali zwycięzcami i zajęli:

I miejsce Piotr Szczepański uczeń klasy VIb

II miejsce Hubert Lemanowicz uczeń klasy IVb

Pozostali uczestnicy zajęli również wysokie miejsca. Byli to: Oliwia Lubowicz klasa Vb oraz Bartosz Lewandowski klasa VIId. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczniowie pamiątkowe dyplomy. Opiekunkami uczniów w konkursie były panie: Joanna Guzowska, Irena Kalkowska oraz Małgorzata Murawska. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy!