Konkurs Czytelniczy „Z literaturą za pan brat’’

7 czerwca sześcioro uczniów „Trójki’’ reprezentowało nasza szkołę w VII Konkursie Czytelniczym „Z literaturą za pan brat’’ w Borkowie. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych oraz ukazywanie wartości książki we współczesnym świecie. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający znajomość treści wybranych lektur: uczniowie klas IV-VI zmierzyli się z powieściami „Spotkanie nad morzem’’ i „Ten obcy’’, zaś zadaniem starszych uczniów klas VII-VIII było wykazanie się znajomością komedii „Zemsta’’ oraz powieści „Zapałka na zakręcie’’. Test składał się z zadań zamkniętych i otwartych dotyczących szczegółowej znajomości utworów. W kategorii klas IV-VI dwaj uczniowie naszej szkoły zostali zwycięzcami i zajęli:

I miejsce – Bartosz Lewandowski uczeń klasy Vd

II miejsce – Krystian Watkowski uczeń klasy IVb

W tej grupie wiekowej dobry wynik osiągnął również uczeń klasy Vd – Maciej Lewandowski.

Pozostali uczestnicy zajęli wysokie miejsca tuż za podium. Były to dziewczęta: Wiktoria Warych  kl.VIIc, Maria Kędzierska kl.VIIc oraz Agata Malinowska kl.VIIIa. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczniowie pamiątkowe dyplomy. Opiekunkami uczniów biorących udział w konkursie były panie: Małgorzata Tyburska, Irena Kalkowska oraz Małgorzata Murawska.