Konkurs ekologiczny dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. J.Twardowskiego

31 marca 2014r. odbył się pierwszy etap konkursu ekologicznego dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej  nr 3 im. ks. J. Twardowskiego.

Głównym celem corocznego konkursu jest szerzenie edukacji ekologicznej wśród najmłodszej części społeczeństwa, przygotowanie  do segregacji odpadów.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

1. Etap I – etap klasowy
  2. Etap II – etap szkolny
  3. Etap III – etap powiatowy

W pierwszym etapie – klasowym, uczniowie odpowiadali na 14 pytań przygotowanych przez organizatorów. Po sprawdzeniu testu otwartego wyłoniono 3 drużyny, po trzy osoby z każdej klasy, które przeszły do etapu szkolnego.

Klasa III a: Igor Jabłoński, Agata Chojnacka, Kajetan Żmijewski

Klasa III b: Zuzanna Kozłowska, Marta Watkowska, Kamil Ulicki

Klasa III c: Julia Markowska, Patryk Rosiński, Dominik Piotrowski

W drugim etapie – szkolnym 07.04.2016r.  wzięły udział 3 trzyosobowe drużyny.

Największą ilość punktów zdobyła grupa Ekoludki z kl.III b – 23 pkt.

Pozostałe grupy Rośliniaki z kl.III a zdobyły 22 pkt i Przyrodnicy z kl.III c 21 punktów.

Zwycięska drużyna Ekoludków będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie powiatowym, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.