Konkurs InstaLogik III edycja 2021/22

InstaLogik to popularyzatorski trzyetapowy konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Honorowymi Patronami Konkursu są Minister Edukacji Narodowej i Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Do konkursu przystąpiło  6417 uczniów z 965 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów:

Do finału zakwalifikowali się: Kruk Antoni 4b, Watkowski Krystian 4 b, Kędzierska Maria 7c i Ciarciński Dominik 8c

Laureatem  II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP został  Antoni Kruk.

Laureatem  III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP został  Krystian Watkowski.

Laureatem  III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP została Maria Kędzierska.

Józef Urbański

Podziękowanie dla nauczyciela przygotowującego uczniów