Konkurs InstaLogik IV edycja 2022/23

InstaLogik to popularyzatorski trzyetapowy konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Honorowymi Patronami Konkursu są Minister Edukacji Narodowej i Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Do konkursu przystąpiło 8905 uczniów z 1197 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów.

Do finału zakwalifikowali się: Żendarska Anna 4b, Barańska Anna  5b, Szczepański Piotr 5b, Watkowski Krystian 5b, Brdak Natalia 5c, Goc Szymon 6b, Dongheng  Liu 6c, Ostrowska Amelia 6d, Kędzierska Maria 8c, Brdak Bartosz 8f.

Laureatem  III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP został  Piotr Szczepański.

Finalistką na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP została Anna Żendarska.

Finalistami na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP zostali: Anna Barańska, Natalia Brdak i Krystian Watkowski.

Finalistami na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP zostali: Szymon Goc i Amelia Ostrowska.

Finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP został Bartosz Brdak.

Józef Urbański