Konkurs InstaLogik IV edycja 2022/23

Klasyfikacja I etapu konkursu

InstaLogik to popularyzatorski trzyetapowy konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Honorowymi Patronami Konkursu są Minister Edukacji Narodowej i Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

W I etapie sklasyfikowano 8905 osób z 1197 szkół. Do II etapu zakwalifikowano 5006 osób, z czego 4267 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 739 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.

Progi punktowe dla poziomów nauczania na poziomie ogólnopolskim wyniosły:

• klasa 4 – 135 punktów
  • klasa 5 – 140 punktów
  • klasa 6 – 145 punktów
  • klasa 7 – 195 punktów
  • klasa 8 – 200 punktów

Ze Szkoły Podstawowej Nr 3 do I etapu przystąpiło udział 40 uczniów:

Do II etapu zakwalifikowano 23 uczniów, z czego 15 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 8 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej:

1. Trojanowski Mikołaj 4 b
  2. Żendarska Anna 4 b