Konkurs InstaLogik V edycja 2023/24

InstaLogik to popularyzatorski trzyetapowy konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Honorowymi Patronami Konkursu są Minister Edukacji Narodowej i Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Do konkursu przystąpiło 12626 uczniów z 1666 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 50 uczniów.

Do finału zakwalifikowali się: Adam Golan 4b, Maja Pawłowska 4d, Julia Szpila 4d, Bartosz Zaborowski 5c, Anna Barańska 6b, Antoni Kruk 6b, Piotr Szczepański 6b, Krystian Watkowski 6b, Szymon Goc 7b, Amelia Ostrowska 7d.

Laureatką  II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP została Anna Barańska.

Laureatem  II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP został Antoni Kruk.

Laureatem  II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP został Szymon Goc.

Laureatem  III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP został Adam Golan.

Laureatem  III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP został Piotr Szczepański.

Laureatem  III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP został Krystian Watkowski.

Laureatką  III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP została Amelia Ostrowska.

Finalistką na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP została Maja Pawłowska.

Finalistką na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP została Julia Szpila.

Finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP został Bartosz Zaborowski.

Józef Urbański