Konkurs kulturalno-oświatowy „Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”

15 marca 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie kulturalno-oświatowym „Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”. Uczniowie naszej szkoły to laureaci Konkursu. Stanowiliśmy również  najliczniejszą konkursową reprezentację.

Kategoria: praca plastyczna

I miejsce – Magdalena Domagała klasa Va za pracę  –„Cześć Ich Pamięci”

II miejsce – Filip Nawrocki klasa VIIb  za pracę – „Żołnierze Wyklęci”.

Wyróżnienie – Nel Polowiec – kl. IVa za pracę – „żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”.

Kategoria; praca multimedialna:

I miejsce – Agata Malinowska klasa IVa   za pracę „ Żołnierze Niezłomni”

II miejsce – Bartosz Lewandowski klasa IVa  za pracę „Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie 1944-1963”

III miejsce – Wiktoria Kostrzewa klasa IVd  za pracę „Niezwyciężeni”

III miejsce – Nadia Chochlińska klasa VIIc  za pracę „Żołnierze Niezłomni. Bohaterowie 1944-1963”.

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie; Julia Stefańska, Dorota Parzych, Anna Wierzbicka, Olaf Wiśniewski, Maciej Graczykowski, Kinga Skowrońska, Magdalena Jeżewska, Oliwia Meler, Jakub Szpakowski, Jakub Korzyniewski, Bartosz Kamiński, Adam Oleksiak, Marcel Wróblewski, Jakub Piotrowski, Krzysztof Krukowski, Weronika Salak, Lena Bielicka, Kamil Spychała, Maja Topolewska, Alan Dębowski, Natalia Pstrągowska, Kinga Rosińska, Dominik Piotrowski.

Uczniowie prace wykonali pod kierunkiem nauczycieli historii: Pani A. Makowskiej i Pani D.Ossowskiej.

Organizatorom konkursu dziękujemy za lekcję historii. Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali prelekcji Pana Kajetana Rajskiego redaktora Kwartalnika „Wyklęci” oraz wspomnień Pana Marka Franczaka – syna sierż. Józefa Franczaka „Lalusia” oraz Pana  Krzysztofa Bukowskiego – syna kpt. Edmunda Bukowskiego „Zbyszka”.

Dziękujemy również za przekazanie do szkolnej biblioteki wielu publikacji dotyczących losów Żołnierzy Wyklętych.