Konkurs Literacki „List do ulubionego bohatera literackiego”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych ogłoszono dla uczniów klas IV-VI konkurs literacki pod hasłem „List do ulubionego bohatera literackiego”. Na konkurs wpłynęło 18 prac. Adresatami listów byli przede wszystkim bohaterowie lektur szkolnych:  Pinokio, Nemeczek, Zenek, Pestka czy Ania z Zielonego Wzgórza.

Prace uczniów oceniała pani Edyta Kilanowska, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum im. biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu.

W kategorii kl.V:                                                       W kategorii kl.VI:

I miejsce – Laura Szewczyk kl. Vc                         I miejsce – Weronika Puszcz kl. VIa

II miejsce – Barbara Brudnicka kl. Va                    II miejsce – Maciej Alfut kl.VId

III miejsce – Hubert Lewandowski kl. Vc                 III miejsce – Wiktor Rochowicz kl.VId

Zwycięscy otrzymali szóstki z języka polskiego, dyplomy oraz nagrody książkowe.

Anna Ozimkiewicz