Konkurs plastyczny pt. „Barwy natury, barwy wsi”

W dniu 15.06.2016r. pod opieką p. Marty Gajdkowskiej, p. Anny Ozimkiewicz i p. Małgorzaty Sajewskiej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Barwy natury, barwy wsi” zorganizowanym przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 6-13 lat z terenu Mazowsza. Miał na celu upowszechnianie wiedzy przyrodniczej i zagadnień związanych z ochroną środowiska poprzez obserwację i wykonanie pracy plastycznej.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i wykonali prace przy pomocy kredek i pasteli w jednej z dwóch kategorii tematycznych: pejzaż przedstawiający wybrany fragment ekspozycji muzeum (MWM) z uwzględnieniem ekspozycji przyrodniczej lub zagadnienia związane z ochroną środowiska. Organizator zapewnił każdej grupie materiały plastyczne. Spośród 320 prac wyłoniono laureatów i przyznano 48 atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Uczniowie SP nr 3 zajęli poszczególne miejsca z podziałem na kategorie wiekowe i tematyczne:

I miejsce Kajetan Lisicki kl. Ie – Ochrona przyrody (pastele)

II miejsce Julia Polowiec kl. VIb – Pejzaż (kredki)

III miejsce Milena Dybikowska kl. Ie – Ochrona przyrody (pastele)

III miejsce Maja Bartkowska kl. Vb – Pejzaż (kredki)

III miejsce Bartosz Kamiński kl. IIa – Pejzaż (kredki)