Konkurs Recytatorski ,,Pięknie Być Człowiekiem”

2 kwietnia 2019r. w bibliotece odbyły się szkolne eliminacje XLI konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. Tradycyjnie głównym organizatorem konkursu jest Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego. Motto tegorocznego konkursu stanowią słowa Janusza Korczaka „Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robi…”

Poświęcony jest literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem. Komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na wartości artystyczne oraz dobór tekstów do możliwości interpretacyjnych recytatora.

Po wysłuchaniu 31 recytatorów z klas I-VIII jury w składzie Jolanta Chyżyńska, Grażyna Gałązka, Barbara Agacińska Łukasiak, Marta Gajdkowska przyznało:

Kategoria kl. I-III

I miejsce – Lena Wasilewska kl.IIc

II miejsce – Julia Linowska kl.IIb, Zofia Tokarska kl.Ib

III miejsce – Magdalena Połeć kl.IIa, Maksymilian Żmijewski kl.IIc

Wyróżnienie – Lena Wąsowska kl.IIc

Kategoria kl. IV-VI

I miejsce – Dagmara Kowalewska kl.IVb

II miejsce – Julia Grzelecka kl.VIb

III miejsce – Zuzanna Krajewska kl.IVb, Marta Watkowska kl.VIb

Wyróżnienie – Agata Malinowska kl.Va, Dawid Wochowski kl.Vc

Kategoria kl. VII-VIII

I miejsce – Julia Sulińska kl.VIIc

II miejsce – Natalia Barańska kl.VIIc

III miejsce – Kinga Wasilewska kl.VIIIa

Wyróżnienie – Aleksandra Danielewicz kl.VIIIa, Maja Klimkowska kl.VIId

Zwycięzcy będą reprezentować szkołę w rejonowych eliminacja konkursu, które odbędą się 24 kwietnia w CKiSz.