Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem”

17 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu odbyły się eliminacje rejonowe XLIV edycji konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnych eliminacji. Utwory Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry recytowali: Jonasz Gołębiewski ( I d), Lilianna Dąbrowska ( II d), Hubert Lemanowicz ( III b), Antoni Szpakowski (III b), natomiast z klas starszych Anna Żendarska (IV b) i Lena Wasilewska (VI c).

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w kategorii klas I – III triumfowała Lilianna Dąbrowska. Zaszczytne II miejsce zajął Antoni Szpakowski. Wśród uczniów klas IV – VI I miejsce zdobyła Lena Wasilewska. Pozostali uczniowie zostali uhonorowani wyróżnieniami.

Zwycięstwo Adrianny, Leny i Antka zagwarantowało im udział w finale konkursu. Nasi recytatorzy zaprezentują się 10 czerwca w Książnicy Płockiej.

Życzymy powodzenia!