Konkurs Recytatorski ,,Pięknie Być Człowiekiem” – etap szkolny

6 kwietnia 2016 roku odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VI.

W eliminacjach wzięło udział 30 recytatorów z klas I – III i 6 recytatorów z klas IV – VI.

Wszyscy uczestnicy konkursu  przygotowali piękne utwory poetyckie i fragmenty prozy. Komisję zachwycił właściwy dobór tekstów do możliwości interpretacyjnych dzieci oraz ogólny bardzo trafny wybór utworów do recytacji. Uczniowie świetnie opanowali teksty, stosowali się do znaków interpunkcyjnych, zadbali o właściwą dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Wybrane przez uczestników teksty były adekwatne do tegorocznej tematyki konkursu, były poświęcone „życiu” w każdym jego wymiarze, ale głównie temu, co sprawia, że świat wokół wydaje się być cudownym zjawiskiem, wartym tego, by chwytać każdą wolną chwilę.

Wyniki konkursu:

klasy I – III

I miejsce – Wiktoria Kawczyńska klasa IIIa

II miejsce – Zuzanna Kozłowska klasa IIIb

III miejsce – Zuzanna Krajewska klasa Ia

–  Gabriela Szlufik klasa IIb

wyróżnienia: Natalia Czarnecka klasa Ib, Oliwia Peszyńska klasa Ie, Ewelina Rokicka klasa If, Marta Watkowska klasa IIIb

klasy IV – VI

I miejsce – Laura Szewczyk klasa VIc