Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem”

Dnia 15 kwietnia 2015r. odbyły się XXXVII szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Tradycyjnie organizatorem konkursu jest Książnica Płocka. W związku z obchodami Roku Jana Pawła II oraz 100 rocznicą urodzin Jana Twardowskiego organizatorzy zachęcali do prezentacji utworów tych autorów.

Jak co roku, komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na dobór tekstów do możliwości interpretacyjnych recytatora.
         Uczniowie klas młodszych zaprezentowali dwa utwory poetyckie, natomiast recytatorzy ze starszej grupy wiekowej wiersz i fragment prozy.

W kategorii klas I-III w konkursie wzięło udział 22 uczestników.

Należy podkreślić olbrzymie zaangażowanie i talent pierwszaków. Jury w składzie – Jolanta Wojda, Olga Chyżyńska, Małgorzata Sajewska, Anna Ozimkiewicz przyznało:

I miejsce – Gabriela Szlufik  kl. I b

II miejsce – Dawid Wochowski  kl. I c
                 – Natasza Dzięgielewska  kl. I c

III miejsce – Julia Stefańska kl. II b
                  – Kinga Skowrońska kl. III b

Bardzo wysoki poziom reprezentowali uczniowie klas IV-VI.

Po wysłuchaniu 13 recytatorów, jury w składzie – Grażyna Fydrychowicz, Anna Stoń, Anna Ozimkiewicz podjęło następującą decyzję:

I miejsce – Laura Szewczyk kl. Vc

II miejsce – Nadia Chochlińska kl. IVc
                 – Julia Jankowska kl. VIa

III miejsce – Weronika Puszcz kl. VI a

Wyróżnienia:

Amelia Kossowska kl. IV c

Mateusz Kotecki kl. V b

Nadia Gajdkowska kl.VId

W rejonowych eliminacjach konkursu, które odbyły się 24.04.2015r. w CKiSz nasi uczniowie zdobyli:

I miejsce – Dawid Wochowski kl.I c

III miejsce – Gabriela Szlufik  kl.I b

I miejsce – Laura Szewczyk kl.Vc

Wyróżnienie – Mateusz Kotecki kl.Vb

W finale konkursu, który odbył się w Książnicy Płockiej Laura Szewczyk zajęła II miejsce, a Dawid Wochowski otrzymał wyróżnienie.