Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

26 marca w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się eliminacje powiatowe 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Poprzedziły je szkolne eliminacje. W tym roku w naszej szkole do rywalizacji przystąpiło 39 uczniów. Decyzją jury do kolejnego powiatowego etapu zakwalifikowali się:

Gabriela Mirosławska – klasa I d

Jonasz Gołębiewski – klasa II d

Lilianna Dąbrowska – klasa III d

Amelia Gronczewska – klasa IV d

Julia Drzewiecka – klasa V b

Lena Wasilewska – klasa VII c.

Podczas powiatowych zmagań w I kategorii wiekowej ( klasy I – III) bezkonkurencyjną okazała się Lilianna Dąbrowska, zachwycając jurorów recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”. Wśród najstarszych triumfowała Lena Wasilewska, recytując teksty noblistki –  „ Utopia” i „Uśmiechy”. Nasze zwyciężczynie zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie w dniach 13 i 14 kwietnia.

Wszystkim recytatorom gratulujemy. Liliannie i Lenie życzymy powodzenia w finałowych zmaganiach.