Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 01 marca 2019r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Biblijnej dla klas V – VIII – etap szkolny. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas: VIb, VIIc,  VIIIa i VIIIc. W tym roku uczniowie zmierzyli się z Ewangelistą Łukaszem i jego Ewangelią. Rozwiązywali test wiedzy, wykazując się bardzo dobrą znajomością Ewangelii. Dwie uczennice, które zdobyły najwięcej punktów, tj. Julia Grzelecka, kl. VIb (s. Tarsycja Kośka) i Aleksandra Biernacka, kl. VIIc (pani Aldona Tłusty) przeszły do drugiego etapu tego konkursu czyli dekanalnego (międzyszkolnego). Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.Wszystkim uczniom gratulujemy.

W dniu 07 marca 2019r. odbył się drugi etap Konkursu Wiedzy Biblijnej. Konkurs został przeprowadzony w domu parafialnym w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu. Wzięli w nim udział uczniowie z dekanatu sierpeckiego z klas V – VIII Szkół Podstawowych i z III klas Gimnazjów, łącznie 15 osób. Uczestników konkursu i ich opiekunów powitał dziekan dekanatu sierpeckiego ks. dr Tomasz Kadziński. Przedstawił zasady konkursu. W czasie 45 minut uczestnicy rozwiązywali test wiedzy. Po sprawdzeniu wyników komisja wyłoniła dwie osoby, które osiągnęły najwyższą ilość punktów i tym samym przeszły do trzeciego etapu konkursu – diecezjalnego, który odbędzie się w maju. Zwycięzcy to uczennica I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu i uczennica Miejskiego Gimnazjum w Sierpcu. Ksiądz Dziekan Tomasz Kadziński podziękował wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom, pogratulował bardzo dużej wiedzy, wręczył dyplomy i nagrody.