Sukces naszych uczniów w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz Mieście Sierpc

„Sierpc – nasze miasto kochane”

Już od 700 lat nad brzegiem rzeki Sierpienicy,

Stoi nasz gród sierpecki szlachetny i dumny.

Tutaj jest piękna każda okolica,

Bo nasze miasto wciąż wszystkich zachwyca.

Możemy być dumni z miasta naszego

Pięknego i gościnnego.

28 kwietnia  2022 roku w Centrum Kultury i Sztuki  w Sierpcu odbył się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz Mieście Sierpc.

Konkurs to jedno z licznych przedsięwzięć organizowanych z okazji Jubileuszu 700-lecia Miasta Sierpc.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz z I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu, zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi miasta oraz funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii klas IV-VI: Lena Wasilewska, Bianka Zakrzewska, Jakub Strzelecki oraz Dong Heng Liu (zawodnik rezerwowy).

Zaś w kategorii klas VII-VIII drużynę stanowili: Agata Malinowska, Alan Dębowski, Bartosz Lewandowski oraz Bartosz Sypniewski (zawodnik rezerwowy).

Uczniów do Konkursu przygotowały panie: Anna Makowska i Dorota Ossowska.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w swoich kategoriach.

Oficjalne wyniki konkursu:

Kategoria: klasy 4-6

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce – I Prywatna Szkoła Podstawowa

Kategoria: klasy 7-8

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

II miejsce – I Prywatna Szkoła Podstawowa

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.