„Książka – mój przyjaciel” – podróże Misia Zdzisia w grupie Biedronek – innowacja pedagogiczna

Miś Zdziś to pluszak, który jest bohaterem innowacji pedagogicznej mającej na celu promowanie czytelnictwa. Jest wielkim podróżnikiem. W weekendy udaje się do jednego z przedszkolaków, by przeżyć nową przygodę. Posiada dziennik, w którym notuje kogo odwiedził i jaką bajeczkę lub opowiadanie u niego poznał, a dziecko ma za zadanie narysować ilustrację do opowiadania. Podróże Misia Zdzisia to tylko jeden z punktów realizowanej innowacji. Każdego dnia, podczas poobiedniego odpoczynku, dzieci poznają nową historię z serii opowiadań pt.: „Mądre bajki” Agnieszki Antosiewicz, które wspólnie ze swoją panią analizują, omawiają i wyciągają wnioski. Uczą się przy tym poprawnie konstruować zdania, wzbogacają słownictwo i doskonalą umiejętność wypowiadania się. Teraz Biedronki z niecierpliwością czekają na wiosnę i pogodę sprzyjającą spacerom, aby móc odwiedzić bibliotekę i wypożyczyć nowe książeczki.