Lekcja o bezpieczeństwie

25 kwietnia i 23 maja 2018 r. odbyły się w klasie I C i I A zajęcia dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze, w domu oraz zachowania się w kontaktach z obcymi. Zostały one przygotowane przez młodzież klas policyjnych z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu pod kierunkiem pani Moniki Gesek.

Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania bajki o Kici i Rufim pt ,, Pouczający dzień”. Po wysłuchaniu uczniowie mieli za zadanie wskazać nieprawidłowe zachowania bohaterów w domu podczas nieobecności dorosłych, które zostały zapisane na brystolu.

Następnie dzieci obejrzały krótki filmik edukacyjny ,,Numery alarmowe”, po którym  udzielali odpowiedzi TAK lub NIE na pytania o bezpieczeństwie za pomocą kolorowych karteczek. Uwieńczeniem tej części zajęć była zabawa ruchowa ,,Na ratunek”.

Dalszym punktem zajęć był filmik edukacyjny ,,Przechodzenie przez jezdnię” , do którego dzieci rozwiązywały quiz i układały hasło z rozsypanki wyrazowej, odpowiadały na pytania, a także brały udział w scenkach sytuacyjnych.

Uwieńczeniem zajęć był kilkuminutowy pokaz SAMOOBRONY przygotowany przez klasy policyjne.